Antivirüs ve Güvenlik Lisanslama Hizmetleri

Antivirüs ve güvenlik lisanslama hizmetleri ile kötü amaçlı yazılımları tespit etmeye, önlemeye ve kaldırmaya yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuş bir yazılımdır. Antivirüs, bilgisayardaki virüsleri önlemek, aramak, tespit etmek ve kaldırmak için kullanılan bir yazılım türüdür. Yüklendikten sonra, çoğu koruma yazılımı, saldırılara gerçek zamanlı koruma sağlamak için otomatik olarak arka planda çalışır.

Kapsamlı virüs koruma programları ve Antivirüs ve güvenlik lisanslama hizmetleri dosyalarınızı ve donanımınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yardımcı olur ve ayrıca web sitesi engelleme ve özelleştirilebilir güvenlik duvarları gibi ek koruma sağlayabilir.

Yaygın Bilgisayar Tehdidi Türleri

İnternet ilerledikçe, siber suç riski yalnızca bilgisayarınızda değil, aynı zamanda cep telefonlarında ve İnternet’e bağlı diğer cihazlarda da artar. Antivirüs ve güvenlik lisanslama hizmetleri kapsamında internet güvenliği tehdit raporlarına göre, casus yazılımlar ve virüsler de dahil mobil kötü amaçlı yazılımlar %54 artarken, veri ihlalleri ve kimlik hırsızlığı da aynı oranda artmıştır.

Kötü amaçlı yazılım nedir? Bir bilgisayara, sunucuya veya bilgisayar ağına zarar vermek veya istenmeyen eylemler gerçekleştirmek için tasarlanmış çok çeşitli programları ifade eden genel bir terimdir; en yaygın örnekler virüsler, casus yazılımlardır. Kötü amaçlı yazılımlar cihazınızı yavaşlatabilir veya kilitleyebilir ya da dosyaları silebilir. Bilgisayar korsanları genellikle istenmeyen posta göndermek, kişisel ve finansal bilgiler elde etmek ve hatta kimlikleri çalmak için kötü amaçlı yazılım kullanır.

Casus Yazılım Nedir?

Antivirüs ve güvenlik lisanslama hizmetleri ile casus yazılım, kendisini bir bilgisayarın işletim sistemine otomatik olarak enjekte eden ve kullanıcı deneyiminde istenmeyen değişiklikler yapmak için kullanıcının izni olmadan kendini gizleyen bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Çevrimiçi etkinliğinizi gözetlemek için kullanılabilir ve istenmeyen reklamlar verebilir veya tarayıcınızın belirli web sitelerini veya arama sonuçlarını görüntülemesine neden olabilir.

Kimlik avı saldırıları, sizi güvenilir varlıklar gibi davranarak kişisel veya finansal bilgiler sağlamanız için kandırmaya çalışmak şeklinde sahte e-postalar veya web siteleri kullanır. Ödeme bilgilerinizle ilgili bir sorun olduğunu veya bir hesapta etkinlik fark ettiklerini iddia edebilirler ve sizden bir bağlantıya ya da eke tıklayıp kişisel bilgilerinizi vermenizi isteyebilirler.

Virüs Koruma Programları Ne İçin Tasarlanmıştır?

Bilgisayarlar için antivirüs programları ve koruma yazılımları vardır. Virüsten koruma programları ve bilgisayar koruma yazılımları, kötü amaçlı yazılımları olabildiğince çabuk bulup kaldırmak için web sayfaları, dosyalar, yazılımlar ve uygulamalar gibi verileri değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Çoğu, cihazlarınızı gelen tehditlerden korumaya yardımcı olan, tüm bilgisayarınızı bilinen tehditlere karşı düzenli olarak tarayan ve otomatik güncellemeler sağlayan ve kötü amaçlı kod ile yazılımları tanımlayan, engelleyen kaldıran gerçek zamanlı koruma sunar. Bugün İnternet’te bu kadar çok etkinlik ve her zaman ortaya çıkan yeni tehditlerle, bir virüs yazılımı kullanmak artık her zamankinden daha önemlidir.

Bir Antivirüs Nasıl Çalışır?

Antivirüs ve güvenlik lisanslama hizmetleri ile virüsten koruma yazılımı, bilgisayarınızın dosyalarını ve programlarını bilinen kötü amaçlı yazılım türlerinden oluşan bir veri tabanına karşı kontrol ederek başlar. Bilgisayar korsanları sürekli olarak yeni virüsler oluşturup dağıtırken, bilgisayarları yeni veya bilinmeyen kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı da tararlar.

Genel olarak, çoğu program üç farklı algılama aygıtı kullanır: bilinen kötü amaçlı yazılımları tanımlayan özel algılama; ortak bir kod tabanı altında bilinen tarafların veya ilişkili kötü amaçlı yazılım türlerinin ya da kalıplarının genel tespiti ve bilinen şüpheli dosya yapılarını tanımlayarak bilinmeyen virüsleri tarayan buluşsal algılama yapar.

Program virüs içeren bir dosya bulduğunda, genellikle onu karantinaya alır ve/veya silinmek üzere bir kenara koyarak dosyayı erişilemez hale getirir ve cihazınızdaki riski ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

Her tür bilişim sistemi ve cihazlarınız için etkin düzeyde bir güvenlik elde edebilmek istiyorsanız sizlere sunmuş olduğumuz çözüm önerilerini değerlendirmeye alabilirsiniz. Beyaz Bulut Bilişim olarak uzman ekibimiz ve bu sektörde sahip olduğumuz deneyim ile güvenlik konusunda üst düzey bir destek sunuyoruz.

20 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

İletişim

Beyaz Bulut Bilişim Ltd.Şti.

Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Email:
bilgi@beyazbulutbilisim.com

Telefon:
0 (532) 703 9886
0 (532) 517 2232

Microsoft Partner
Bizi takip edin!
Copyright @ 2019 Beyaz Bulut Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.