Microsoft 365 Exchange Online Hizmetleri

Microsoft 365 exchange online hizmetleri, bilgisayarlar, İnternet ve mobil cihazlar arasında e-posta, takvim, kişiler için kolay ve daha güvenli erişim sağlar. Ayrıca yönetimi basitleştirerek ve verilerinizi koruyarak kuruluşunuza ihtiyaç duyduğu kontrol ve esnekliği sağlamada yardımcı olur.

Microsoft 365 exchange online hizmetleri, Exchange sunucusu tarafından sağlanan güçlü işletme sınıfı yeteneklerden ödün vermeden bulut tabanlı bir hizmet olarak e-postadan yararlanmak isteyen kuruluşlar için tasarlanmıştır. Exchange Server ile aynı teknolojiye dayanan Exchange Online, işletmelere güçlü web tabanlı araçlarla birlikte çevrimiçi yönetim için en yeni yetenekleri sağlar.

Microsoft 365 exchange onlien hizmetler hakkında detaylı olarak bilgi edinebilmek ve kaliteli bir hizmet alabilmek için Beyaz Bulut Bilişim firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ana Özellikler Nelerdir?

Yönetimi kolay, işletme sınıfı e-posta erişimi. Exchange Online, her kullanıcıya 100 gigabayta kadar bir posta kutusu sağlar ve 150 megabayta kadar e-posta iletileri göndermenize olanak tanır.

Microsoft Outlook Web App ile Outlook deneyimi yaşanabilir, neredeyse her web tarayıcısından e-postanıza, takviminize ve kişilerinize erişebilirsiniz.

PC’ler, Mac’ler, iPhone’lar ve Android telefonlar dahil olmak üzere en çok kullanılan cihazlarda güncel e-posta, takvim ve kişileri otomatik olarak alabilirsiniz.

İster evde ister ofiste veya çevrimdışı çalışıyor olun, Microsoft Outlook ile bağlantı kurabilir ve Outlook işlevselliğini kullanabilirsiniz.

Takvimleri paylaşarak ve yan yana görüntüleyerek toplantılar kolayca planlanabilir, böylece iş arkadaşları uygunluğunu ve önerilen toplantı saatlerini doğrudan takvimden görebilirsiniz.

Birden çok filtre ve virüs algılama motoruyla Exchange Online Protection ile spam ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar.

Microsoft 365 exchange online hizmetleri, Office 365’in içerdiği e-posta platformu olarak çoklu kullanıcı yapısı (birçok kuruluş arasında paylaşılmak üzere tasarlanmış) göz önüne alındığında, Exchange On Premises’in en son sürümüne benzer özelliklere sahip olsa da çok açık farklılıkları vardır. tüm bu özelliklerden faydalanabilmek için Beyaz Bulut Bilişim firmamızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Exchange Online ve Microsoft Bulut Paketinin Entegrasyonu

Microsoft 365 exchange online hizmetleri, Azure, Office 365 ve Skype Kurumsal gibi diğer Microsoft bulut sistemleriyle entegre edilebilir. Tüm bu sistemlerin arayüzü, Windows 8 ve Windows 11 sistemlerinin arayüzünü temel alır ve kullanıcıya Microsoft işletim sistemine benzer bir kullanıcı deneyimi sunar. Ek olarak, Office 365 entegrasyonu, ekli belgeleri gözden geçirme ve bunları iş birliği belgelerine dönüştürme becerisini içerir ve bu da Exchange Online’ı sağlam ve eksiksiz bir işbirliği sistemi haline getirir.

Ancak Google Apps for Work gibi diğer uygulamalar arasında e-posta ve takvim yönetimi, ortak çalışma belgeleri oluşturma seçenekleri ve işletme ayarlarındaki diğer faydalı araçlar bulunur.

Microsoft 365 exchange online hizmetleri geleneksel veritabanı yedeklerine sahiptir. Kullanılabilir olan, Exchange ayrıca Yerel Veri Koruması olarak bilinen veri çoğaltma tabanlı bir sistemdir.

Ayrıca Exchange Online, Office 365’ten Azure’a gibi diğer Microsoft bulut uygulamalarıyla entegrasyonlar sunarken, şirket içi sürümlerin manuel olarak veya bir Microsoft iş ortağı aracılığıyla bağlanması gerekir. Son olarak Microsoft, farklı özelliklere ve araçlara sahip iki Exchange Online planı sunar. Biri temel Exchange hizmetleri sağlarken diğeri güvenlik, depolama ve sesli posta yönetimi için ekstralar ekler.

Exchange Online’a Geçilmeli Mi?

Kuruluşun türüne ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, Exchange Online’a geçmenin farklı avantajlarını veya dezavantajları olabilir.

Bu bağlamda genellikle aşağıdaki konular yer alır;

  • Maliyetleri azaltmak. Exchange’in devreye alınması, bakımı ve genel konfigürasyon ile ilgili operasyonel maliyetleri minimuma indirir.
  • İdari çaba, Exchange Online’a geçtikten sonra artık sunucuların, veritabanlarının bakımını yapmanız, sunucu çökmeleriyle uğraşmanız, yamalar ve güncellemeler yüklemeniz ve daha pek çok şey yapmanız gerekmez.
  • Hizmet sürekliliği. Exchange online, hizmet sürekliliği ve olağanüstü durum kurtarma ile ilgili her türlü eylemi yapmaya hazırdır. Bunu yapmak için, bilgiler farklı sunucularda ve veri merkezlerinde çoğaltılır. Ayrıca kuruluş postaya bağlanmak için gerekli kaynaklara sahip olmalıdır.
  • Exchange Online’na geçmek bir sunucunun kapasitesine bağlı olmayacaktır. Exchange boyutu sorunlarını dikkate almadan posta kutularının sayısını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bir kez daha, bağlantının daha büyük bir yükü desteklemek için yeterli olup olmadığını düşünmeniz gerekmez.

Exchange online’a geçebilmek ve bu hizmetleri en etkin şekilde kullanabilmek için Beyaz Bulut Bilişim firmamızdan eğitim ve destek alabilirsiniz.

20 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

İletişim

Beyaz Bulut Bilişim Ltd.Şti.

Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Email:
bilgi@beyazbulutbilisim.com

Telefon:
0 (532) 703 9886
0 (532) 517 2232

Microsoft Partner
Bizi takip edin!
Copyright @ 2019 Beyaz Bulut Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.