Microsoft Sharepoint

Microsoft SharePoint, herhangi bir şirketteki tüm içeriği ve belgeleri yönetmenize olanak tanıyan tarayıcı tabanlı bir yazılım aracıdır. Çoğu durumda, bir belge ve içerik yönetimi yazılım aracı olduğu da söylenir.

SharePoint Online olarak da adlandırılan bu araç, Microsoft Office365 platformunda bulunur ve herhangi bir şirketin işlediği tüm bilgileri çevik ve basit bir şekilde merkezileştirmenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Bu aracın en yaygın kullanım durumlarından bazıları şunlardır;

  • Akıllı telefonlar veya tabletler gibi diğer cihazlardan veya e-posta gibi diğer uygulamalardan erişilemeyen ve yalnızca PC’lerden erişilebilen paylaşılan klasörlerin kullanımını değiştirmeyi sağlar.
  • Dahili iletişimi yönetmek için intranet veya çalışan portalı vardır.
  • Yurtdışında paylaştığınız tüm içeriği kontrol etmenize ve merkezileştirmenize izin veren müşteriler/tedarikçiler için erişim sağlar.
  • Bir belgenin onayları, imzaları vb. izin vermek için elektronik imzalar ve iş akışları ile belge yönetimi sağlar.

SharePoint Kullanımı Neden Artmıştır?

Microsoft’un yakın zamanda bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilen sınırlı bir Office Desktop sürümü olan Office Online’ı başlatmasından bu yana, SharePoint’in potansiyel kullanımı hızla artmıştır.

Artık, kişiler bilgisayarlarında Office’in yüklü olması gerekmeden belgeleri herhangi bir istemciyle paylaşabilir.

Akıllı Telefon, Tablet, MAC ve tabii ki herhangi bir tarayıcıdan erişilebilir olduğu için bir PC’ye de gerek yoktur. Ofis belgelerini görüntülemek, düzenlemek ve değiştirmek çok kolaydır. SharePoint Online + Microsoft Teams ile üretkenliğinizi artırabilirsiniz. Sharepoint kullanımı için Beyaz Bulut Bilişim olarak firmamızdan ücretsiz randevu alarak bilgi ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

Microsoft Sharepoint ile Microsoft Teams

Microsoft’un dahil ettiği en son özelliklerden biri, Microsoft Teams aracının görünümü olmuştur. Microsoft Teams, doğrudan SharePoint ile entegre olur ve bir tarayıcı açmanıza, bir URL yazmanıza, bir kullanıcı adı ve parola ile kimlik doğrulaması yapmanıza gerek kalmadan tüm bilgilerinize doğrudan erişmenizi sağlar.

Diğer birçok işlevin yanı sıra tüm içeriğe erişimi kolaylaştıran harika bir programdır.

Kuruluşunuzda Microsoft SharePoint kullanıyorsanız, ilgili firmalar çözümler için size özelleştirilmiş geçiş ve optimizasyon hizmetleri sunabilir. Sürüm oluşturma ile aracın işlevselliği güncellenebilir.

SharePoint’inizi buluta geçirmek ile Office 365’te önemli maliyet tasarrufları elde edebilirsiniz. SharePoint platformunuzun denetimi ve optimizasyonu: onu stabilize etmenize ve geliştirmenize olanak tanır.

Sharepoint Ne için Kullanılır?

Microsoft Sharepoint, farklı kişiler arasında belge ve bilgi paylaşmak için her yerden erişilebilen bir web sayfası oluşturmanıza olanak tanır.

Meslektaşlarınızla haberleri, bekleyen görevleri, projeleriniz için son tarihleri ​​vb. paylaşabilirsiniz. Ana işlevi bir belge yöneticisi olmasıdır. Dosyalarınızı saklayabileceğiniz, şirket içi ve dışı doğru kişilerle paylaşabileceğiniz, her kişiye doğru okuma, düzenleme ve silme izinlerini kolayca atayabileceğiniz bir yerdir. Bu araç herkes tarafından tamamen farklı şekillerde kullanılabilir.

Microsoft Sharepoint temel özelliği, aracın kendi sunucularına yüklenmesini gerektirmesidir, bu nedenle hem maliyeti hem de uygulanması için gereken teknik düzeyde nispeten yüksektir.

Microsoft Sharepoint, Microsoft bilgi işlem tesislerinde barındırılır ve düzgün çalışmasından Microsoft sorumludur.

SharePoint hizmeti bağımsız olarak sözleşmeli olabilir, ancak sizim için bu hizmete sahip olmak adına en iyi seçenek Microsoft 365 abonelikleridir, çünkü SharePoint Online Microsoft aboneliklerine dahildir. en etkin ve en güvenli hizmet ve kullanım süreci hakkında bilgi edinebilmek için Beyaz Bulut Bilişim firmamızı arayabilirsiniz.

OneDrive veya Sharepoint

Microsoft 365 araçları en iyi karşılığı olan iş iş birliği araçlarıdır. Benzer görevleri gerçekleştirmek için genellikle birden çok araca sahip olmanın son kullanıcı için kafa karıştırıcı olabileceği de kabul edilmelidir.

Onedrive’ın her Microsoft hesabı için kişisel depolama sunduğu, Microsoft Sharepoint Online’ın ise şirketteki tüm Microsoft 365 hesaplarıyla paylaşılan kurumsal depolama olduğu söylenebilir. Ancak, şirket dışından ve her iki çalışma alanından diğer dahili personel ile belgeleri paylaşabilirsiniz.

Her iki hizmet de bu belgeleri herhangi bir Windows, Mac OS, iOS ve Android cihazı arasında senkronize etmenize olanak tanır.

20 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

İletişim

Beyaz Bulut Bilişim Ltd.Şti.

Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Email:
bilgi@beyazbulutbilisim.com

Telefon:
0 (532) 703 9886
0 (532) 517 2232

Microsoft Partner
Bizi takip edin!
Copyright @ 2019 Beyaz Bulut Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.