Microsoft 365 Entegrasyon Hizmetleri

Microsoft 365 entegrasyon hizmetleri (Office 365 olarak da bilinir) Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’ta birçok kullanıcı çevrimiçi olarak belgeler oluşturmaya, bunlara erişmeye ve bunları paylaşmanıza olanak tanıyan Microsoft tarafından oluşturulmuş bir araçtır.

Microsoft 365 entegrasyon hizmetleri şirketin büyüklüğüne veya bu hizmetleri kullanacak kullanıcı sayısına göre farklı paketler sunar. Ek olarak, kullanıcılar üç tür paket arasından seçim yapabilir; özel kullanım için, şirketler için, öğrenciler veya öğretmenler için farklı paketler vardır. Her birinin kendine has özellikleri kullanıcı sayısı, bütünleşmiş programlar, etki alanı vardır ve duruma göre farklı fiyatlarla sunulur. En uygun fiyatlar ile en etkin hizmet alımı için Beyaz Bulut Bilişim firmamıza ulaşabilirsiniz.

Microsoft Office ve Microsoft 365 Arasındaki Fark

Microsoft Office ile Microsoft 365 arasındaki fark nedir? İkisi arasındaki fark, Microsoft 365 entegrasyon hizmetleri, kullanıcıların dosyalara gerçek zamanlı olarak erişebilmeleri ve böylece bir grup olarak belgeler üzerinde işbirliği içinde çalışmayı sağlar. Ayrıca paketin sunduğu e-posta, takvim ve görüntülü görüşme araçları sayesinde çalışma ekipleriniz nerede olurlarsa olsunlar daha iyi iletişim kurabilecek ve daha iyi çalışabileceklerdir.

Microsoft 365 entegrasyon hizmetleri içinde bulunan programlar;

  • Microsoft Word
  • Microsoft Excel
  • Microsoft Outlook
  • Microsoft Powerpoint

Microsoft OneNote: Henüz aşina olmayanlar için OneNote, not almak ve çevrimiçi bilgi almak için nispeten yeni bir araçtır. Notlardan, kupürlerden, çizimlerden ve hatta sesli yorumlar dahil edilebilir.

Microsoft Publisher: Microsoft masaüstü yayıncılığı veya DTP uygulamasıdır.

Microsoft Exchange: posta veya takvim sunucusudur.

Skype Kurumsal: görüntülü aramalar yoluyla profesyonel toplantılar yapmamızı sağlayan programdır.

Microsoft Teams: Sohbetler ve video konferanslar aracılığıyla kullanıcılar arasında iletişim ve iş birliği için birleşik bir platform oluştur.

OneDrive İş: Word, Excel ve PowerPoint belgelerini iş birliği içinde oluşturmanıza, düzenlemenize ve arşivlemenize olanak tanıyan çevrimiçi bir araçtır.

Office 365’in Avantajları

Microsoft 365 entegrasyon hizmetleri ile çalışmanın faydaları çoktur. Bulutta çalışma, bir bağlantı olduğunda herhangi bir yerde çalışma imkânı sağlar. Mükemmel dahili organizasyon ve iş birliği araçları içerir.

Word, Excel ve PowerPoint gibi önde gelen içerik oluşturma ve bilgi düzenleme araçlarının kullanımı sağlanır.

Güncellenen uygulamalar mevcuttur. Microsoft, şirketiniz büyüdükçe sözleşmeli hizmetleri artırmanıza olanak tanır. Office 365’in avantajlarından faydalanabilmek istiyorsanız Beyaz Bulut Bilişim eğitim ve desteklerini tercih edebilirsiniz.  

Office 365 Nasıl Çalışır?

O365’inizi bir işletme olarak almak için ürün sayfasından kaydolmanız gerekir. Ev kullanıcıları için oturum açmaları veya bir Microsoft hesabı oluşturmaları ve ürünü çevrimiçi mağazadan satın almaları gerekir. Ardından, Office 365 aboneliğinizi oluşturacaksınız; bu, araç setinin tüm cihazlarınızda (bilgisayar, tablet veya mobil) keyfini çıkarabileceğiniz ve bunları her zaman güncel tutabileceğiniz anlamına gelir.

BT departmanı olmayan veya Office 365 yönetim hizmetlerini dış kaynak kullanmayı tercih eden şirketler, portala kaydolarak yönetimi devredebilir. Bu, üçüncü bir tarafın 365 varlıklarınızı yönetmesine izin vermek anlamına gelir. Office 365’in kullanımına dair eğitim almak istediğinizde etkin kadromuz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak sizlere destek veriyoruz.

Office 365’ e Geçmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Şirketiniz Office 365’e geçmek istiyorsa, hizmeti almak istediğiniz uygulamayı ve planı seçmeniz gerekeceğinden, değişikliği sizin planlamanız önemlidir. Size sundukları farklı seçenekler arasında farklı uygulama ve hizmetler; E-posta veya bulut depolama hizmetleri gibi bazı durumlarda ek kapasiteye ihtiyacınız olacaktır.

Bütün bunlar sizi ihtiyaçlarınızın ne olduğunu önceden analiz etmeye zorlayabilir. Bunları belirlemek için sadece bugün kullandığınız kaynaklara değil, aynı zamanda gelecek için hedeflerimizin ne olduğunu da belirlemelisiniz. İhtiyaçlarımız konusunda netleştikten sonra, bunları kapsayacak en uygun planı seçmemiz gerekecektir.  

İş modelinin iki ana profili vardır: küçük işletme planları ve büyük işletme planları. Profiller arasındaki fark, esas olarak kullanıcı sayısına ve depolama kapasitesine bağlıdır. Her iki durumda da tüm planlar klasik Office uygulamalarının çevrimiçi sürümlerini içerir. Planlar arasındaki fark (hem KOBİ’ler hem de büyük şirketler için), posta ve uygulamaların masaüstü sürümlerine ihtiyacınız olursa, hangi ek uygulama ve hizmetleri istediğiniz belirleyici olacaktır.

20 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

İletişim

Beyaz Bulut Bilişim Ltd.Şti.

Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Email:
bilgi@beyazbulutbilisim.com

Telefon:
0 (532) 703 9886
0 (532) 517 2232

Microsoft Partner
Bizi takip edin!
Copyright @ 2019 Beyaz Bulut Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.