Microsoft Lisanslama Hizmetleri

Microsoft lisanslama hizmetleri işletmelerin, Windows 10 ve Microsoft Office gibi aynı Microsoft programı veya işletim sistemi için birden çok lisansa ihtiyaç duyması yaygındır.

Tek tek satın alınırsa, yazılım maliyetleri hızla artar, bu nedenle edinme ve satın alma kolaylığı için Microsoft tarafından sunulan toplu yazılım lisanslarını, örneğin 5 veya daha fazla lisansı tercih etmek en iyisidir.

İşletmeniz için en uygum maliyetlerde Microsoft lisanslama hizmeti alabilmek için Beyaz Bulut Bilişim firmamız tarafından sunulan çözüm önerilerini mutlaka değerlendirmelisiniz. 

Microsoft Yazılım Lisansı Nedir?

Microsoft’tan alınan Microsoft lisanslama hizmetleri, yazılımı aynı şirket içindeki birden çok bilgisayarda, birden çok kullanıcı için basit ve erişilebilir bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanır.

Microsoft’tan toplu lisans satın aldığınızda, beraberinde gelen paketler veya diskler için değil, yalnızca yazılım için ödeme yaparsınız, bu da ürünün fiziksel maliyetini ortadan kaldırır ve yatırımınızı azaltmanıza yardımcı olur. Ek yazılım desteği ve belge ortamı, iş gereksinimlerine göre ayrı olarak satın alınabilir.

En az beş bilgisayar için belirli bir süre sözleşme yapılan ve şirketin ihtiyaç duyduğu programlara Microsoft lisanslama hizmetleri kapsamında daha kolay ve ekonomik bir şekilde sahip olmasını sağlayan lisanslardır.

Microsoft lisanslar Ne Zaman Satın Alınır?

Microsoft lisanslama hizmetleri ile işletmeniz için en uygun maliyetli şekilde lisanslamak adına, üç faktörü göz önünde bulundurarak toplu lisanslamanın temel özelliklerini ve politikalarını göz önünde bulundurmalısınız:

Şirketin türü ve büyüklüğüdür. Lisanslama ihtiyaçları, şirketin faaliyet gösterdiği sektöre ve yazılıma erişen kullanıcı veya çalışan sayısına göre değişiklik gösterir.

Bu durumlarda, Microsoft Lisanslama, en uygun maliyetli hizmeti sağlayacak özelleştirilmiş lisanslama hizmetleri sağlayarak her birine hitap eder.

Lisanslanacak ürünler. Lisans almak için öncelikle işletmenizin hangi Microsoft ürünlerine ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Bu hizmet, hangi yazılımı sözleşme yapacağınızı seçmenize izin veren sözleşme seçenekleri sunduğundan, şirketin hangi programları kullanacağına dair net bir fikre sahip olmak, yalnızca gerekli olanı sözleşme yapmanıza olanak tanır.

En doğru zamanda en doğru satın alma yapabilmek için Beyaz Bulut Bilişim olarak bizleri arayabilirsiniz.

Ürünler Nasıl Kullanılır?

Microsoft lisanslama hizmetleri için firmada hangi yazılımların kullanıldığını bilmenin yanı sıra hangi yazılımların kullanılacağını bilmek gerekir. Örneğin, bir programın şirketin tüm üyeleri tarafından mı, sadece belirli gruplar (yöneticiler, muhasebe alanı vb.) tarafından mı yoksa sadece belirli çalışanlar tarafından mı kullanılacağını bilmeniz gerekir.

Bu bilgiler, Microsoft yazılımı için toplu lisans sözleşmesini yürütürken kullanılabilen kaynakları optimize ederek daha fazla ayarlama yapmanızı sağlar. Bu ürünlerin kullanımı hakkında bir eğitime ihtiyacınız olduğunda Beyaz Bulut Bilişim bünyesinde görev alan uzman ekiplerimizin sizlere vereceği eğitimleri değerlendirebilirsiniz.

Yazılım Lisansları Satın Almanın Avantajları

Yazılım satın almanın başlıca avantajları şunlardır;

Bir şirketin Microsoft yazılımına erişmesi gereken çok sayıda bilgisayarı veya iş istasyonu olduğunda, tek tek lisans satın almak en uygun çözüm değildir. Bu durumlar için Microsoft, yalnızca sözleşmeli yazılımlar için ödeme yapmanıza izin veren toplu lisanslar oluşturur ve bireysel lisanslara ihtiyaç duymadan şirket çalışanları tarafından kullanılabilir.

Kişiselleştirilmiş seçeneklerle yazılım edinimi. Microsoft, kullanılmayan ürünleri atarak ve bunları tek bir lisanslı yazılım paketinde birleştirerek işletmenizin ihtiyaç duyduğu ürünler için yazılım lisansları almak şeklinde özelleştirilmiş bir sistem sunar.

Geliştirilmiş yazılım yönetimi, toplu yazılım lisanslarıyla sağlanan yazılım yapılandırma ve yönetim süreci, çok kullanıcılı yapılandırmalara izin vermek gibi bireysel lisanslar üzerinde geliştirmeler sunar.

Toplu Lisans Türleri

Microsoft Toplu Lisanslamanın sunduğu çeşitlilik arasında üç farklı model ayırt edilebilir;

MOLP (Microsoft Açık Lisans): Bu tür bir lisans, satın almak için yalnızca bir kerelik ödeme gerektirir ve bir Microsoft toplu yazılım lisansı satın almanın en kolay yoludur. Sözleşmeli programlardan herhangi biri için gereken minimum lisans sayısı 5’tir. Ticari şirketler, devlet kurumları (Açık Devlet), kolejler ve üniversiteler (Açık Akademik) tarafından sıklıkla kullanılır.

OV (Microsoft Open Value): Bu, 5 veya daha fazla masaüstüne sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler için ideal bir lisanstır. Lisansların yönetimini basitleştirmeye ve bunları edinme maliyetini düşürmeye olanak tanırlar. Bu model, destek ve yazılım güncellemeleri için Yazılım Güvencesi içerir. Şirketin ihtiyaçlarına göre lisansların uzatılabileceği veya yeni ürünlerin alınabileceği açık bir modeldir.

Sitelerini ve yazılım yapılarını belirli bir süre boyunca standartlaştırmak isteyen firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bu firmalardan biriyseniz Beyaz Bulut Bilişim ile görüşme sağlayabilir ve hizmet ve ürün satın alımlarında sunulan imkanlardan faydalanabilirsiniz.

20 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

İletişim

Beyaz Bulut Bilişim Ltd.Şti.

Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Email:
bilgi@beyazbulutbilisim.com

Telefon:
0 (532) 703 9886
0 (532) 517 2232

Microsoft Partner
Bizi takip edin!
Copyright @ 2019 Beyaz Bulut Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.